Gaziemir Esnaf

17 Temmuz 2012 Salı

Türk Kızılayı'ndan Ramazan Öncesi GAZİEMİR'DE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI


Türk Kızılayı'ndan Ramazan Öncesi GAZİEMİR'DE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI


GAZİEMİR KAN BAĞIŞI KAMPANYASI


TARİH: 16–17–18–19–20–21 TEMMUZ 2012
SAAT:   16.00–23.00
YER:     GAZİEMİR ABDULLAH ARDA MEYDANI
              KAN BAĞIŞI ÇADIRI


Yaz nedeniyle düşen kan stokları nedeniyle Kan bağışı için kollar bir kez daha sıvandı.

Gaziemir’de de örgütlenen Türk Kızılayı şu günlerde harıl harıl kan kampanyaları düzenliyor. Yazın gelmesiyle birlikte tatil nedeniyle şehirlerin boşalması, kan stoklarında belli bir azalmaya neden oldu. Kan ihtiyacının karşılanması için hasta talepleri artarken kan bağışçılarında belli bir azalma meydana gelmesi Türk Kızılayı’nda acil çağrılarının artmasına yol açtı.
İzmir çapında yeni Kan Kampanyaları düzenleyen Türk Kızılayı bir çadırda Gaziemir’de kurdu. Yurttaşları kan vermeye davet eden yetkililer kan vermek isteyenlerin Abdullah Arda Meydanı’ndaki çadırda kan verebileceklerini ifade ettiler.  
az döneminde, hava sıcaklarında yaşanan artışın bölgemizi etkisi altına almasıyla kan bağışı sayılarında büyük bir azalma meydana gelmiştir.

Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğümüze bağlı sekiz Kan Bağışı Merkezimiz olup; İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Uşak, Muğla illerimizde, 155 kan kullanan hastanenin kan ihtiyacının tamamı tarafımızdan karşılanmaktadır. Hava sıcaklıklarında yaşanan artış ve halkımızın tatil yörelerine gitmesi sebebiyle hastanelerimizin kan ihtiyacını; özellikle negatif gruplara yönelik ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntı yaşanıyor. Özellikle yaz aylarında hasta ve hasta yakınlarımızın yaşadığı mağduriyetin giderilebilmesi için tüm halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.

Bağışladığınız bir ünite kandan üç kan ürünü elde edilmektedir. Her kan bağışında bulunduğunuzda, tanımadığınız üç kişinin hayatını kurtarmaktasınız. 18-65 yaş arası, önemli bir sağlık problemi bulunmayan her vatandaşımızı yanlarında T.C kimlik numarası içeren bir kimlik belgesi ve tok karın ile kan bağış merkezleri ve gezici kan alma ekiplerine bekleniyor.

*İlgili web sayfasından gezici ekiplerin çalışma saatleri, yerleri ve faaliyetleri ile ilgili bilgi alınabilir.
*İşyerinizde toplu olarak kan bağışında bulunmak isterseniz, iletişim kurunuz.


 İletişim:

İzmir Kan Bağışı Merkezi
Tel:0232 347 33 77
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI