Gaziemir Esnaf

11 Haziran 2012 Pazartesi

Gaziemirli esnaflara kahvaltılı sunum...

Gaziemirli esnaflara kahvaltılı sunum...
Gaziemir Belediye Başkanı esnaflara icraatlarını anlattı.


Gaziemir Belediyesi’nin 2009-2012 dönemini kapsayan 3 yıllık dönemdeki icraatlarını anlatmaya sürdüren Başkan Şenol bu kez ilçedeki esnaflarla buluştu.
Haziran’ın ikinci haftasını Gaziemirli esnaflara ayıran Başkan Şenol’un ilk esnaf konukları ilçenin kahvehane ve kafeterya esnafıydı.
Sarnıç Tesisleri’nde yapılan kahvaltının ardından Başkan Şenol’un seçim vaatlerinden biri ve ilk gerçekleştirdiği proje olan Ege Üniversitesi’ne bağlı Ege Meslek Yüksek Okulu Uçak Teknolojileri Bölümü Konferans Salonu’na geçildi. Burada belediye başkan yardımcısı Mehmet Tunçer’in belediyenin 3 yıllık çalışmaları anlatan sunumu sonrası esnafların sorularını yanıtlayan Halil İbrahim Şenol’un yanında Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Beyen ve İzmir Kahveciler Odası Başkanı İ Hakkı Kırdı’da hazır bulundu.
 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, 3 yıllık icraatını anlattığı hizmet turlarını, çeşitli meslek grupları ve vatandaşların katıldığı sunumlarla sürdürüyor. Şu ana kadar kahvehane, kafe, berber ve kuaför esnafını toplayan Başkan Şenol, yapılan hizmetler ile gerçekleştirilen projelerin anlatıldığı sunumun ardından, şikâyet, öneri ve talepleri dinledi. İzmir Kahveciler Odası Başkanı İsmail Hakkı Kırdı’nın, “İlk kez bir belediye başkanı bizleri toplayıp, yaptıklarını anlatıyor, dertlerimizi” dinliyor dediği toplantıya, Gaziemir’deki kahvehane ve kafe sahiplerinin büyük çoğunluğu katıldı.
Şenol’un önderliğinde kurulan Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Uçak Teknolojisi Programı Ahmet Eroğlu Eğitim Tesisi’nde yapılan sunumların ikincisine, berber ve kuaför sahibi esnaf katıldı. İzmir Berberler Odası Başkanı Şükrü Bilgin, İzmir Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı H. Sezai Apaydın ile Gaziemir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Süleyman Beyen’in katıldığı toplantıda da sunumu Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer yaptı. Sunumun ardından iki oda başkanıyla birlikte berber ve kuaför esnafa söz veren Şenol, ilçenin son yıllarda yaşadığı gelişimi özetledi.

Hizmet kalitesi ile çeşitliliği arttı…

Eğitimden sağlığa, çevreden tarihe, kültür-sanattan altyapıya sayısız projeye imza attıklarını anlatan Şenol, yerel hizmetin kalitesi ile çeşitliliğinin arttığını belirtti. Şenol, “İzmir Fuarı’nın burada kurulacak olması, havacılık teknolojisi ile ilgili iki programının okutulduğu yüksekokulun faaliyete geçmesi, ilçenin ilk devlet hastanesine inşaatına başlanması, İZBAN’ın tamamlanması gibi bir dizi gelişme ile belediyemiz tarafından yürütülen çalışmalar, ilçemizin kaderini değiştirdi” diye konuştu.
“Eğitimli ve sağlıklı gençlerin yaşadığı kentlerin hızla geliştiği inancıyla” hareket ettiklerini vurgulayan Şenol, bu iki alanda yaptıkları çalışmaların, Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Şenol, “2009’da 500 öğrenci, 12 öğretmenle yola çıkan GAZİGEM, dört ayrı merkezde 2058 öğrencisi, 52 öğretmeniyle İzmir’in en büyük dershanesine dönüştü” dedi. Şenol, sağlık alanında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara hizmet götürülen ‘Evde Bakım Projesi’nin örnek modele dönüştüğünü anlattı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI